• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5

Відео

Стартував Український тиждень сучасного мистецтва

У столиці стартував Ukrainian Art Week. Цього року Центральний будинок художника прийматиме не лише професіоналів, а й аматорів, - розповідають організатори.

Трієнале живопису

Трирічка сучасного українського живопису. До уваги киян та гостей столиці відкрилася виставка«Живопис-2013». Тут представлено найкращі роботи сучасників за останні три роки. На розгляд кураторів трієнале найкращі митці та зовсім молоді автори з усієї України подавали по три роботи. Що ж для виставки відібрало журі, дізнавалася Вікторія Левченко.
На п'яту Всеукраїнську трієнале художники подавали за умовою три Найкращі картини за останні три роки. Спеціально створена експертна рада по поданих світлинах обирала своїх фаворитів. А вже потім в обрамленні картини-взірці приїздили на виставку.
Як наголошують організатори трієнале, умови конкурсної основи виставки направду демократичні: відсутній будь-який тиск у сенсі детермінації стильових, тематичних або технічних напрямів. Іншими словами, що писали, те і показали. Тому на виставці можна знайти портрети, натюрморти, абстракції, словом, картини на будь-який смак.
Попри те, що на трієнале присутні роботи сучасного живопису, все ж суттєва різниця між поколіннями українських художників впадає в очі.
Такою була думка митців, тепер оцінка за відвідувачами виставки. Найширша презентація творчих здобутків українських митців під назвою «Живопис-2013» діятиме до 30 червня. Потому всі роботи повернуться у майстерні авторів.
Вікторія Левченко, Олександр Навроцький, новини культури
   


 

Подарунок до 8 березня від художників

Понад три сотні портретів українські художники подарували прекрасній половині людства. Таким виявивсяя маленький подарунок до 8 березня від поціновувачів жіночності. На виставці «Портрети жінок» кожен художник поділився найсокровеннішим. Хтось по пам'яті написав портрет матері, а хтось відтворив образ власної прекрасної жінки. Експозицію сміливо можна назвати міжнаціональною виставкою. Адже поруч зі словянками можна зустріти портрети й китаянок, й корейок, й індусок. На відкритті виставки побувала Ліліт Абраамян.
Восьме березня скоро, а українські художники вже роблять подарунки поціновувачам мистецтва, і особливо жінкам. Виставка «Портрети жінок» зібрала в одному залі не тільки митців різного віку, але й роботи виконані у різних стилях. Це дає можливість відвідувачу ознайомитися поближче з почерками художників.
Понад триста робіт в одному приміщенні. Митці жваво діляться своїми секретами щодо портретів. Але не всі художники змогли приїхати до Києва аби розповісти про тонкощі своїх картин. Тут портрети матерів та друзів, дружин та просто красивих жінок. Та серед класичних творів тут можна побачити й сучасні графічні портрети.