• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5

Історія Дирекції виставок НСХУ

Дирекція НСХУІсторія Дирекції виставок природньо пов’язана з етапами розвитку Спілки художників України, підприємством котрої вона власне і є.

Сама назва Дирекція виставок окреслює напрямок роботи організації, основною метою якої є здійснення одного з статутних завдань Спілки – проведення художніх виставок самих різних напрямків та масштабу.

Безумовно основний акцент в діяльності Дирекції – це проведення великих щорічних всеукраїнських виставок, кількість яких дедалі зростає.

Велика увага приділяється також окремим тематичним та міжнародним проектам, персональним виставкам художників.

Загалом щорічно Дирекцією проводиться понад 40 мистецьких акцій, популярність яких завдяки творчому рівню та рекламному забезпеченню зростає.

Дирекція виставок є підприємством громадської організації Національна спілка художників України і утворена 50 років тому.

Сьогодні робота Дирекції кардинально відрізняється від її діяльності радянських часів. Перш за все це пов’язано з природньою зміною мистецьких орієнтирів, адже в наш час виставкова практика Дирекції орієнтована на якнайширшу презентацію всіх видів сучасної української образотворчості без будь-яких стильових чи тематичних обмежень.

Зала Дирекції НСХУВідсутність державного фінансування на кшталт 60-80-х років спонукає організацію до певних кошторисних проектів завдяки яким зберігається важливий соціально-культурологічний фактор – безкоштовне відвідування виставок, залучення до виставок широкого кола українських митців.

Дирекції підпорядковані фонди НСХУ, де зберігаються твори, закуплені Спілкою у другій половині ХХ сторіччя. Періодичні виставки картин з цієї колекції завжди мають прогнозований глядацький успіх, адже мистецька якість цих творів очевидна і перевірена часом.

На жаль з об’єктивних причин сьогодні Спілка не може відновити практику закупок художніх творів, тому кількість експонатів колекції залишається незмінною.

Останні великі виставки, які проводила Дирекція, засвідчили перспективність цього напрямку її діяльності. Фактично ці проекти - ексклюзивні приклади масштабного показу українського професійного мистецтва.

Розмаїтість експозиції в цьому сенсі треба сприймати не як анахронізм, а намагання познайомити глядача з кращими здобутками всіх напрямків без демонстративного розділу на актуальне і інше мистецтво. Творча практика переважної більшості сучасних художників засвідчує плідність і необхідність широких презентацій у виставковій діяльності Дирекції.