Ірина Вештак-Остроменська "Київ. Сьгодення. Акварель"
26 квітня - 12 травня
Ірина ВЕШТАК-ОСТРОМЕНСЬКА народилась в 1956 ріці
1976 закінчила Київський
художньо-промисловий технікум
1983 закінчила Київський
державний художній інститут, майстерню книжкової графіки
Довгий час працювала як
художник ілюстратор та плакатист в
українських видавництвах
З 1983 року бере активну
участь в виставковій діяльності
З 1988 року член
Національної спілки художників України
Нагороди:
1995 Гран-Прі Бієнале та
Перша Премія ІV Бієнале Київського плакату
2003 Перша премія «ІІІ
Всеукраїнської Трієнале Графіки»
2004 орден Польської
Республіки «Заслужена перед культурою Польщі»
2014 Премія Нарбута
2016 Лауреат Премії Катерини
Білокур
2019 Премія Нарбута
2021 Перша премія «ІХ Всеукраїнської Трієнале Графіки»
Персональні виставки за
останні роки:
2015 «Крила» Музей
російського мистецтва, Київ, Україна
2016 «Ювілейна виставка» галерея
«Митець», Київ, Україна
2017 «Венеціанська акварель» галерея «Триптих», Київ,
Україна
2018 «Одна вулиця» «White
World», Київ, Україна
2019 «20 років» галерея «Майстерня», Київ, Україна
2020 «Яблуневе» галерея «Триптих», Київ, Україна
2021 «Трансформації» галерея
«Триптих», Київ, Україна
2022 «Папери та глини» галерея
«White World», Київ, Україна
2022 «Українське мистецтво
в Італії», Barriera Albertina, Новара, Італія
2023 «An Fair Milano», Мілан,
Італія
2024 «Київ. Сьогодення. Акварель», ЦБХ, Київ, Україна
Про проєкт «Київ.
Сьогодення. Акварель»
На виставці представлені акварелі
2018 року та кінця 2023 – початку 2024 років. І це прірва, яка пролягає між
довоєнним життям і сьогоденням. Я спостерігала Київ в його динамічній, часом
драматичній зміні…
Київ для художника це
сплав живопису та графіки, сучасного і старого…
Київ сьогодення - нервовий,
перенапружений, він блимає світлом фар, світлофорів, реклами, формуючи живописне
середовище… Це дуже сучасне місто… Дорожні знаки, позначки напрямків, розмітки
доріг - лінії, графіка нинішнього часу…
А над цим всім київське
небо, силуети київських церков, будинків… краса українського бароко, химерність
ХІХ сторіччя…
Я люблю писати Київ зимою,
ранньою весною, восени, я люблю писати Київ, коли він чітко проступає крізь гілки
старих дерев…
Я люблю Київ…