• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » IV Всеукраїнська трієнале художнього текстилю

IV Всеукраїнська трієнале художнього текстилю

IV Всеукраїнська трієнале художнього текстилю

20 грудня - 12 січня
Девіз Трієнале: «Арт-текстиль. Переживання простору».
Новий етап розвою художнього текстилю в Україні початку ХХІ століття передбачає суттєве розширення кордонів цього різновиду мистецтва. Художниками текстилю вироблено нові стратегії розвитку «мистецтва тканини», «текстильного малярства», «м’якої скульптури», «мистецтва першоелементів».
Чергова Четверта всеукраїнська трієнале має на меті презентувати текстиль як галузь художньої діяльності, спрямованої не лише на організацію архітектурного середовища, але й як важливу складову сучасного культурного та інформаційного простору.
Саме тому ідеєю проекту є «Арт-текстиль. Переживання простору», що передбачає дослідження можливостей мистецтва текстилю у значно ширшому, ніж медійному (текстильному), просторі. В контексті даної ідеї термін «декоративність» означає саме «переживання» простору і більш глибинне його «часове» значення: філософське осмислення художником культурно-історичної реальності як сукупності щільно пов’язаних явищ, зокрема екології, духовності, естетики, етики тощо. Таке багатоаспектне поняття як «ЧИСТОТА» (екології, світогляду, світосприйняття, авторського стилю, мови мистецтва) отримує оригінальне втілення у витворах понад 100 учасників Трієнале, занурених у знаково-символічний світ матеріальних носіїв текстильного мистецтва: волокна, нитки, тканини, втілених у двомірних чи багатомірних об’єктах, що є носіями оригінальних мистецьких образів.
Широкий діапазон різнопланових робіт в експозиції Четвертої трієнале, створених авторами впродовж останніх трьох років (ткацтво, голкова техніка, розпис на тканині, колаж, вибійка, аплікація, рукотворний папір, квілт, печворк, повсть, плетення, фотофільмодрук, інсталяція тощо), охоплює різні напрямки сучасного художнього текстилю від творів "чистого мистецтва”, які стверджують ідею абсолютної самоцінності і самодостатньості художньої творчості в текстилі, до творів вжиткових, покликаних до естетичної організації інтер’єрного простору. Четверта всеукраїнська трієнале художнього текстилю вражає з точки зору можливостей образотворення (творення образів) в декоративному мистецтві, а також є доказом високих мистецьких вершин, що їх сягнули майстри нитки і тканини від 2010 року, коли відбувалася Третя всеукраїнська трієнале художнього текстилю.
В Трієнале беруть участь провідні майстри художнього текстилю України, серед яких – Н. Борисенко, Л. Борисенко, Т. Кисельова, Н. Пікуш, М. Базак, Н. Гронська (Київ), О. Парута-Вітрук, О. Риботицька, Н. Шимін, В. Ганкевич, Т. Печенюк, С. Бурак (Львів), О. Левадний (Полтава), Б. Губаль (Івано-Франківськ), А. Шнайдер (Херсон), М. Чурлу (Сімферополь) та ін., а також молоді творці - студенти вишів України.
Учасники Трієнале доносять до глядача ФЕНОМЕН багатогранного, образно і пластично виразного художнього текстилю, що розвивається у відповідності до тенденцій сучасного візуального мистецтва.
Куратори Трієнале:  Зоя Чегусова - президент Української секції Міжнародної асоціації арт-критиків АІСА, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України;
Таміла Печенюк - доцент кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв, кандидат мистецтвознавства.

Публікації про виставку:
http://aznovosti.com/kultura/v-kieve-v-chetvertyi-raz-sobralos-trienale-hudozhestvenogo-tekstilja.html
http://aznovosti.com/kultura/v-kieve-v-chetvertyi-raz-sobralos-trienale-hudozhestvenogo-tekstilja.html
https://www.facebook.com/trienale.textil