• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Віктор Левченко

Віктор Левченко

Віктор Левченко
29 листопада - 8 грудня
Віктор Леонідович Левченко народився 26 березня 1958 року в селі Бистрик на Сумщині в сім’ї Леоніда Івановича та Марії Романівни Левченків. Вони познайомилися в одному з таборів остарбайтерів у Німеччині й разом повернулися на Сумщину. З дитинства Віктор зачаровано спостерігав за роботою батька – колгоспного коваля, а також малював. Леонід Іванович виганяв малого Віктора з кузні, щоб той, бува, і справді не подався в ковалі, принаджений стихією вогню, силою й красою ремесла. Тож залишалася одна відрада – малювання. І Віктор малював усе й уся: від театру воєнних дій на партах у школі до в’їдливих шаржів на вчителів. Захоплювався спортом, боротьбою. Після закінчення школи 1975 року вступив на навчання до Київського ПТУ № 27 та художньої студії Г.Я. Хусида в Києві. Після служби в армії у 1985–1989 роках навчався в Київському державному художньому інституті. Закінчив реставраційне відділення живописного факультету на відмінно. Дипломна робота з реставрації дуже зруйнованого полотна морських баталій турецького флоту голландського живописця кінця ХVІІ–початку ХVІІІ століть Віллема Ван де Вельде-молодшого підтвердила, що Віктор сповна опанував тонкощі голландської живописної школи.
На становлення Віктора Левченка як художника справили вплив відомі педагоги – нині академік, віце-президент Академії мистецтв України Микола Стороженко, заслужений діяч мистецтв України Валентина Виродова-Готьє, викладачі рисунку Віктор Свинарьов, Олександр Бєлянський, відомі художники, нині покійні Віктор Санін, Дмитро Барановський, Сергій Зорук.
Член Національної спілки художників України Віктор Левченко з 1994 року й понині викладає малюнок і живопис у Художній студії Національної спілки художників України.