• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Виставка підсумків ХХ міжнародного рєпінського пленеру

Виставка підсумків ХХ міжнародного рєпінського пленеру

Виставка підсумків ХХ міжнародного рєпінського пленеру
18 - 28 червня

 
Чугуїв – місто, де народився славний син слобожанської землі Ілля Юхимович Рєпін. Тому саме тут, у місті наймальовничішої природи, і з’явилась практика проведення пленерів, де в творчих групах працюють художники різних живописних шкіл, яких об’єднує один стилістичний напрям - реалізм.

Щорічно, починаючи з 2000 року, з різних куточків світу на батьківщину великого митця з’їжджаються художники, для того щоб почерпнути творчого натхнення, доторкнутись до історії та традицій нашого краю, відвідати місця, пов’язані з життям та творчістю І.Рєпіна.

За весь час існування пленеру в ньому взяли участь 130 художників з України, Росії, Польщі, Республіки Білорусь, Німеччини, Китайської Народної Республіки, Латвії, Литви, Фінляндії. І за весь цей час ними було написано близько 10 тисяч етюдів.

У складі творчих груп різних років на Міжнародному рєпінському пленері працювали: народні художники України, Росії, Чуваської республіки – Віктор Корольчук, Юрій Зорко, Іван Ковтонюк, Юрій Межиров, Вольт Медведєв; заслужені художники України - Євген Смирнов, Іван Гапоченко, Віктор Чурсін, Олександр Шадрін, Олександр Чередниченко, Лариса Джарти, Леонід Заборовський, Валерій Мозок, Василь Красьоха, Юрій Кафарський, Микола Пазізін; заслужені художники Росії – Йосип Бобенчик, Євген Щеглов, Юрій Утєнков; заслужений діяч мистецтв України Тарас Шевченко; заслужений діяч мистецтв республіки Татарстан Зуфар Гімаєв.

На виставці експонуються роботи, які були написані учасниками XX Міжнародного рєпінського пленеру, який проходив з 20 липня по 5 серпня 2019 року. Згідно з умовами кожен митець, залишив у дар місту дві свої роботи. Зазвичай творча група пленеру складається з 10-12 учасників, але у цьому році на пленері працювало 20 митців - по одному найяскравішому представнику минулих років. Це художники, чия робота на рєпінських пленерах найбільше вразила глядачів та поціновувачів образотворчого мистецтва.

Рєпінські пленери стали справжньою школою високого професіоналізму, творчого спілкування, передачі досвіду молодим митцям, студентам та учням художніх освітніх закладів.

Зачаровуючись творами учасників пленерів, ми бачимо Чугуїв з іншого боку і захоплено дивимось на нього по-новому.