• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Олекса Захарчук, Галина Григор'єва, Валентина Захарчук, Іван Григор'єв "Здобутий час"

Олекса Захарчук, Галина Григор'єва, Валентина Захарчук, Іван Григор'єв "Здобутий час"

Олекса Захарчук, Галина Григор'єва, Валентина Захарчук, Іван Григор'єв "Здобутий час"
1 - 24 листопада
Ювілейна виставка чотирьох авторів, представників двох поколінь родин Григор’євих-Захарчуків, презентує їхні кращі твори різних років. Характерною рисою, що пов’язує цих авторів, є поглиблений пошук нових засобів виразності, що спираються на традиції української живописної школи та на вивчення досвіду французьких імпресіоністів й постімпресіоністів.

Твори О.Захарчука та Г.Григор’євої - яскравий приклад досвіду шістдесятників - покоління, просякнутого духом «розстріляного Ренесансу» 1920-х років минулого століття.

Назва виставки не випадкова, перегукується з однойменним романом Марселя Пруста. «Здобутий час» для письменника-філософа є визначенням самого життя, спроба відтворити та зв’язати безліч фрагментів втраченого минулого, що єдине має цінність, бо «справжній рай то є втрачений рай».

Для митців найважливішими є ВРАЖЕННЯ( Impression). Тільки враження, хоч би якою ілюзорною не була їхня матерія, є критерій істини, тільки за них здатний вхопитися розум, бо лише вони можуть вивільнити з нього істину та принести чисту радість.

Хоча спроба вхопити й зафіксувати враження є лише намаганнями художників, це єдина форма нашого справжнього існування. Здається, кожен з представлених художників шукав своє, але фактично ми збирали єдине, розсипане у часі намисто пам’яті. Маленькі шматочки асоціацій, що спроможні «кресати іскри з відчуття» - і в минулому, і у сьогоденні - збуджують уяву відчуттям реальності. За наше земне життя нам навряд чи вдасться замкнути цей ланцюжок пекторалі пам’яті, але відшукати й закріпити ще кілька намистинок враження, спалахів буття у живописі, пастелях та скульптурі – вірю, ми спромоглися.

Іван Григор’єв, куратор виставки