• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Тетяна і Михайло Витягловські

Тетяна і Михайло Витягловські

19 - 29 вересня
Михайло Витягловський у 1982 р. закінчив відділення художньої обробки дерева Косівського технікуму народних художніх промислів, у 1990 р. — факультет дизайну ЛІПДМ. Митець працює у техніці дерев’яної пластики, займається живописом та проектуванням житлового середовища.

«Михайло Витягловський у сучасній модерній тенденції малої пластики компонує зовнішньо рухливі... чи то постаті людські, чи одухотворені предмети, умовні речі і навіть «ангела, що заглядає у власну душу». З абстрагованих форм, їх співвідношення, з природної структури і забарвлення дерева,завдяки уречевленню усього того постає жива дійсність»
Г.Міщенко
Його мистецькі витвори — протиставлення урбанізованому оточенню та стандартам цивілізації.


Заслужений художник України Тетяна Витягловська — випускниця Вижницького училища декоративно-прикладного мистецтва. Протягом 1984–1989 рр. вона навчалася у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. Активна учасниця виставок, різноманітних мистецьких акцій і заходів. Лауреат другої премії регіональної виставки до 400-ліття Берестейської унії (Тернопіль, 1995), першої премії Міжнародної виставки «Високий замок» (Львів, 2002). Отримала диплом у номінації «За виразність мови текстилю» на І Всеукраїнській трієнале текстилю (Київ, 2004), відзнаку журналу «Світ дитини» на Міжнародній виставці «Львівський осінній салон «Високий замок» (Львів, 2006), почесні грамоти Міністерства культури і мистецтв України (2008–2010). Працює у жанрах ткацтва, батика, малярства (акварель). За допомогою унікальної можливості «нитки» вона створює насправді малярські речі. Серед них виділяються колоритні із вкрапленнями спокійної експресії твори, у яких втілено найтонші порухи душі.

«Гобелени Витягловської своєрідні, вони вриваються у мистецький простір іскорками новоствореного явища в художньому ткацтві України»
В.Петрашек

Свій творчий досвід Тетяна Володимирівна передає молодому поколінню: з 1995 р. працює заввідділом класу образотворчого мистецтва у школі мистецтв смт Заводське Чортківського району Тернопільської області.


Підсумками активної творчої діяльності подружжя стали персональні виставки у Тернополі, Києві, Славутичі, Львові, Збаражі.