• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Олексій Какало

Олексій Какало

Олексій Какало
9 серпня - 1 вересня
24 серпня виставка не працюєВелика таємниця справжнього мистецтва в тому, що воно звільняє погляд від завіси буденності та відкриває нам глибинну суть речей, яку бачить творчий дух художника. Талант же мистця, зриваючи наліт повсякденного з оточуючого його всесвіту, пропускає відкрите через себе та доносить до серця кожного, реанімуючи в нашій душі найяскравіші емоції та відтворюючи в нашій пам’яті давно забуті сторінки.

Тільки справжній художник може по-щирому здивувати нас, змусивши застигнути біля полотна - щоб відразу ж залучити до магічного дійства, до таїнства, яке творить дух майстра разом з нашою власною уявою. І коли ця магія трапляється, ми переживаємо відчуття захвату від того, що хтось зміг показати те, що бачив ти, відтворивши ті почуття, які переповнювали і тебе.

Саме таким даром і такою магією осяяна творчість відомого українського живописця Олексія Какала. Блискучий живописець, він створював полотна, сповнені незабутніми та яскравими образами. Багатство емоційних переживань людини, мінливість станів у природі, буття предметів у світі, що постійно змінюється - ось теми пильної уваги Олесія Какала. Його картини переконливі та правдиві. Вони відразу ж запам’ятовуються тими, хто бачить їх вперше. Художник віртуозно володів живописною майстерністю та втілював надзвичайно широку гамму почуттів та настроїв.

Олексій Какало
Сповнені глибокою емоційністю, його полотна акумулюють в собі всі особисті враження майстра, відтворюючи власне відношення до того, що він зображує. Що б не писав автор - морозну зиму чи теплу осінь, сільську вуличку чи морський порт, багатофігурну жанрову композицію чи портрет, будь яке з його полотен пронизує тремтливе, тепле почуття. Будь яка тема в його творчості спочатку знаходить живий відгук в його серці. Тому мистецтво майстра, щире та емоційне, схоже на справжнє чарівництво - воно немов і справді переносить нас в ту зображену автором реальність.

Олексій Какало закінчив Київський державний художній інститут, де вчився у одного з визнаних класиків українського образотворчого мистецтва В.Пузиркова. Неоцінимий досвід, який на все своє творче життя перейняв автор у видатного майстра, полягає в обґрунтованому та серйозному ставленні до кожного полотна. Життя картини починається з дуже особистого враження, яке переходить в глибокий творчий аналіз. Обраний мотив стає на справді тільки відправною точкою для подальшої роботи над картиною. Всі полотна художника композиційно вибудувані, змістовно обґрунтовані, відповідно, емоційно оправдані та несуть в собі сенс. Але такий ґрунтовний підхід не заважав автору створювати легкі, живописні, іскрометні картини, які вражають розмаїттям станів та настроїв. Майстерність художника долає межі обраних жанрів, розширює їх границі. Навіть невеликий етюд перетворюється на картину, сповнену тонкою емоційністю та власними відчуттями.

Олексій Какало один з небагатьох сучасних художників, який працював над багатофігурними жанровими картинами. Також його приваблював пейзаж. Особливу перевагу у пейзажі автор віддавав весні - з її мінливою погодою, прозорим повітрям та поривчастими вітрами.

Образотворча мова художника індивідуальна та легко спізнається. Картини Олексія Какала відрізняє особлива динаміка та живописна пластика. Фактурна ритмічність мазку асоціюється із зоровим ефектом руху повітря. Здається, що все написано з безпосередньою легкістю, але за кожним рухом пензля відчувається ретельна точність майстра. Майстра яскравого та самобутнього, послідовного та цілеспрямованого та обраному ним шляху.

Олена Кашшай
Мистецтвознавець