• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Всеукраїнська виставка до Дня художника

Всеукраїнська виставка до Дня художника

Всеукраїнська виставка до Дня художника
12 - 28 жовтня
Щорічна виставка до Дня художника, яка зазвичай відкривається в Центральному будинку художника напередодні офіційного свята, в цьому році пов'язана з 80-річним ювілеєм заснування Спілки художників України.
За цей довгий час неодноразово змінювалась назва нашої творчої організації і сьогодні вона звучить як Національна спілка художників України. Масштабність виставкового проекту спокушувала піти перевіреним шляхом і значну частину експозиції сформувати з творів із фондів НСХУ, мистецька якість яких незаперечна. Але, зважаючи на численність запропонованих виставковому комітету творів з усіх куточків України, доречним здалось поєднати ретроспективний блок з сучасними здобутками наших художників.
Значне місце в експозиції займають роботи Харківської і Одеської організацій, які в 2018 році також святкують 80-річний ювілей.
Після остаточного відбору виставка налічує понад 500 творів всіх видів образотворчості, хоча природно, що більша їх частина живопис.
Можна полемізувати стосовно мистецького наповнення ювілейної виставки, чисельності представництва на ній популярних нині авторів тощо. Нам здається, що загальний виставковий ряд виглядає привабливо і професійно. Характерне для таких масштабних оглядів широке географічне представництво і, як наслідок, акцентація своєрідних рис регіональних мистецьких шкіл тут очевидна і важлива. Унікальність таких виставок у максимально можливій демонстрації різнобарвних художніх творів, професійно зібраних в єдиній експозиції.
Вкотре хочеться наголосити, що великі всеукраїнські акції і зокрема виставка до Дня художника віддзеркалюють творчу практику абсолютної більшості наших митців і часто стають тим єдиним великим майданчиком, де себе можуть презентувати художники з усієї України самого різного вікового і стилістичного діапазону.
Сьогодні ми маємо експозицію з 500 творів, більшість з них не залишить байдужими глядачів, численність яких на всеукраїнських виставках невпинно зростає.
Немає сенсу перелічувати знаних або молодих майстрів, які беруть участь в цій виставці. Радимо прийти у виставкові зали НСХУ і отримати заряд позитивних емоцій. Розмаїття творів безумовно дозволить Вам зробити нові відкриття і скласти особисте враження від побаченого.