• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Василь Понікаров - "Король Квітів"

Василь Понікаров - "Король Квітів"

22 лютого - 11 березня

З 22 лютого по 11 березня 2018 року у виставковому залі Центрального будинку художника у Києві відбудеться персональна виставка заслуженого художника України - Василя Понікарова (1929-2014) Виставка приурочена до 65-річчя творчого шляху "Короля квітів і Імператора соняшників”, на якій будуть виставлені кращі роботи Майстра.

До експозиції увійшло 65 кращих творiв Майстра Акварелі з відомої серії «Прозорість квітки».

Краса пейзажів, квітів і натюрмортів в його роботах доведена, до досконалості в складній техніці "A la Prima”. Більше 65 років Понiкаров присвятив себе стихії води та фарби, досягнувши найвищих результатів і майстерності. Великий працівник і фанат своєї справи, він не мислив ні дня без роботи. Його творіння, повні барвистих квітів і яскравих відтінків, звичайних здавалося б в повсякденному житті, заворожує і не залишає байдужими нікого, хто хоч раз відвідав його виставку.

"Він був дивним, віртуозним акварелістом, - казав на одному з вернісажів віце-президент клубу живопису Євген Голубовський. - Техніка акварелі не терпить виправлень. Якщо олійний живопис можна писати, переписувати, шукати якісь варіанти, то акварель відображає те, що автор відчуває і робить в даний момент, і ніякі поправки вже неможливі. Оволодіти такою технікою, яку демонстрував Понiкаров, - справа не легка...”
Ім’я Понікарова - це стандарт найвищого професіоналізму і працьовитості. Виконані в складній техніці "по мокрому”, його картини відображають той яскравий світ, який існував в уяві художника.

Свій творчий шлях Василь почав ще в дитинстві. Пристрасть і талант до малювання йому передався від матері. Проста, самобутня жінка розписувала будинки і ворота односельцям. Під її пензлем розквітали сади та квіти, приносячи яскравість і радість всім навколо.

Василь народився в складний час, він застав другу світову війну дитиною, у всьому її жаху, розрусі, голоді. Вже в післявоєнні роки, поріг Одеського художнього училища, переступив юний і тоді ще нікому не відомий абітурієнт. Абсолютний практик, він практично завалив іспити з теорії, але варто було йому взяти в руки пензель і фарби, як численна комісія професорів і викладачів була впевнена, що перед ними - самородок.

Понiкаров протягом усього життя шукав і знаходив свої прийоми, які впізнаванні і неповторні, як особливості туше - дотику до звуку - у піаніста чи скрипаля. У цьому ще одна унікальна властивість акварельного живопису Василя Понікарова, вона дозволяла йому експериментувати та винаходити все нові і нові секрети майстерності.

За довгий творчий шлях, виставки Понікарова відбувалися в багатьох країнах і містах. Разом за його життя їх було понад 300. В галереї-музеї Майстра у Франції, досі люблять і пам’ятають кожен з візитів "Імператора соняшників”. Теплі відгуки і добрі слова в пам’ять про геніального аквареліста приходять його сім’ї до цих пір, а нагороди і дипломи за творчу діяльність займають цілий зал його майстерні.

Ім’я художника Понікарова відоме у всьому світі. Його роботи прикрашають собою галереї, музеї та приватні колекції. Французькі, Італійські, Американські, Японські і навіть Австралійські колекціонери дуже схвально відгукуються про картини Майстра.

Соняшники, маки та родючі лани розквітають круглий рік у всіх куточках нашої планети. Виставка Василя Понiкарова, це завжди свято квітів і весни.
В рамках виставки відбудеться аукціон, де поціновувачі творчості і феноменального таланту акварелі Понікарова, зможуть придбати його картини і дізнатися більше про незрівняний творчий шлях "Короля квітів” і "Імператора соняшників”.


http://www.ponikarov.com/

https://www.facebook.com/PONIKAROV.ART/

https://www.instagram.com/ponikarov.art/?hl=ru


Василь Понікаров - "Король Квітів"Василь Понікаров - "Король Квітів"Василь Понікаров - "Король Квітів"Василь Понікаров - "Король Квітів"Василь Понікаров - "Король Квітів"Василь Понікаров - "Король Квітів"Василь Понікаров - "Король Квітів"