• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Родина Теліженків

Родина Теліженків

Родина Теліженків
30 березня - 9 квітня
Це перший проект, на якому буде представлено об’єднаний бренд «TELIZHENKO. Fashion house». До цього часу родина Теліженків була відома в окремих іменах – Миколи, Олесі й Олександри.


Родина Теліженків
Олександра Василівна Теліженко - майстер народного мистецтва, заслужений художник України, член Національної спілки художників України. Член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (з 2016).
Олександра Теліженко народилася 30 березня 1952 року в місті Звенигородка на Черкащині. Мистецьку освіту отримала у Вижницькому училищі прикладного мистецтва та у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва, отримавши спеціальність «художник-модельєр». Своїми учителями вважає В.Овсійчука, К.Звіринського й М.Опанащука. Основні види творчості: рушник, костюм.
Творча майстерня заслуженого художника України Олександри Теліженко впродовж 20 років працює над створенням мистецьких виробів, оздоблених ручною та машинною вишивкою, які демонструють глибинну українську традицію, втілену в сучасних творах.
Олександра Теліженко веде наукову роботу, має численні публікації у фахових виданнях України; доцент, викладає в Університеті банківської справи Національного банку України.
Має відзнаку «Жінка Третього Тисячоліття». Нагороджена Орденом Княгині Ольги III ступеня.
Переконана, що Митець несе божу місію Творця на Землі, а тому на нього покладена особлива відповідальність. І що тільки "усвідомлення Краси" — шлях до врятування людства, який передбачає всебічно активну позицію, самовіддану працю.

 
Родина ТеліженківМикола Матвійович Теліженко - український скульптор, графік. Заслужений художник України, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Народився 16 березня 1951 року у місті Звенигородка Черкаської області. В 1978 році закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Педагоги з фаху — В.Борисенко, В.Овсійчук, М.Курилич. Учасник багатьох міжнародних конкурсів та симпозіумів по скульптурі. Микола Теліженко працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва.
Микола Теліженко здійснив справжній прорив у розвитку витинанки, піднявши її від хатнього рукомесла до образотворчої монументальності. Фаховий митець, що чудово володіє тонкощами композиції, ритму, символіки, маючи розвинену фантазію, він створює в техніці витинанки серії полотен, в яких вирішує складні історичні теми: «Холодний Яр», «Велесові перевесла», «Трипільські ритми», та інші. Для нього немає технологічних обмежень в роботі: однаково віртуозно він володіє ножицями, різцями, долотом, рванням, морщенням, застосуванням кольорових підкладок та накладок, залежно від того, чого потребує вирішення задуму. Перевагу надає чорному кольору.
Його твори – визнане явище на тлі сучасного декоративного мистецтва, оцінене як мистецтвознавцями, так і широким загалом. Митець має численних послідовників. Його твори, завдяки високому рівню абстрагованості, звучать динамічно і сучасно.


Родина ТеліженківОлеся Теліженко народилась 1984 року. у Черкасах. У 2007 році закінчила Львівську національну академію мистецтв. Спеціальність: художник-модельєр. Працює в стилі етномодерну. Неодноразова учасниця всеукраїнських та міжнародних симпозіумів та виставок. Захистила 5 авторських колекцій одягу на Ukraine Fashion Weeek.
Володарка гранту Президента України для обдарованої молоді 2005р. на створення колекції сучасного одягу „Древо роду” з використанням мотивів українських аплікативних рушників південно-східної Черкащини.