• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Станіслав Антонюк "Пам'ятай наше минуле - бо не буде майбутнього"

Станіслав Антонюк "Пам'ятай наше минуле - бо не буде майбутнього"

Станіслав Антонюк "Пам'ятай наше минуле - бо не буде майбутнього"
25 січня - 5 лютого

Станіслав Антонович Антонюк народився 7 лютого 1941 року у місті Перемишль Львівської області, в сім’ї робітника. Коли розпочалася друга світова війна, сім’я майбутнього художника евакуювалась в село Сімаківка Новоград-Волинського району Житомирської області, а батько пішов на фронт. По закінченні війни вони переїхали в село Ржатківка Новоград-Волинського району. Нині це село загубилося в околицях сучасного районного центру і стало вулицею Дружби міста Новоград-Волинський.
В 1948 році майбутній художник розпочав навчання в Ржатківській чотирьохрічній початковій школі. Згодом у Новоград-Волинській середній школі № 3 імені Мічуріна.
Малювати почав з п’ятнадцяти років, дивуючи оточуючих вмінням точно висловити думку через малюнок.

Художник каже: "Якось я у 1956 році побачив на вікні у самодіяльного художника Степана Марунчака декілька картонок, на яких були змальовані квіти, і мені одразу дуже захотілося навчитись малювати, Станіслав Антонюк "Пам'ятай наше минуле - бо не буде майбутнього"та ще й олійними фарбами, і я почав відвідувати гурток образотворчого мистецтва при Будинку піонерів. Я так захопився малюванням, що перестав відвідувати в школі виробниче навчання. Мене й зараз дивує, що у далекому 1956 році у провінційному містечку в гуртку образотворчого мистецтва була можливість помалювати не тільки анатомічні гіпсові зліпки частин обличчя, а й екорше Гудона. Тоді ж я вперше побачив книгу «Рембрандт», а також натюрморти Шардена”.

У 1960 році, закінчивши школу, переїхав працювати до Києва. Спочатку працював слюсарем в «Південенергомонтаж», а потім старшим лаборантом інституту металофізики АН УРСР. Після роботи і у вихідні дні відвідував різні студії образотворчого мистецтва, а саме у Будинку народної творчості і у Жовтневому палаці культури, де викладачами були В.І.Забашта та М.О.Родін.
В 1961 році Станіслав Антонович вступив до Київського училища прикладного мистецтва (нині Київський державний інститут декоративно - прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука) на факультет художнього ткацтва. Художники-викладачі: Людмила Жоголь , Анатолій Янін, Віктор Кочевський, Ніна Ган.
Після служби в армії працював художником оформлювачем на різних підприємствах, а з 1975 по 1990 роки - старшим художником бюро промислової естетики заводу «Хімволокно».
Співпраця та навчання у майстрів, які є гордістю української мистецької школи (Д.З.Шостак, М.А.Максименко), сприяли подальшому розвитку професіоналізму, завдяки якому він вписує свою самобутню та яскраву сторінку в історію образотворчого мистецтва України.
З 2000 року С.А.Антонюк - член Національної Спілки художників України.
Все життя, весь свій вільний час присвячує живопису.
Художник плідно працює в жанрах портрету, натюрморту, пейзажу. Але, все ж таки, провідні жанри в творчості С.Антонюка - натюрморт та пейзаж. Майстер надає перевагу реалістичній манері, багато приділяє уваги кольору, його полотна вирізняються яскравістю та емоційністю виконання.
Станіслав Антонюк – один з провідних художників-реалістів на Поліссі, який відстоює традиції українського образотворчого мистецтва та зберігає неповторну індивідуальність мислення, при цьому завжди підкреслюючи свою причетність до української культури. Твори Станіслава Антоновича відзначені яскравістю кольорів та їх гармонійним поєднанням.
Станіслав Антонович багаторазовий учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, постійний учасник всеукраїнських мистецьких пленерів
Живописні твори С.А.Антонюка прикрашають зібрання найвідоміших музеїв України, а також приватні колекції країн Прибалтики, Франції, Німеччини, США тощо.
Станіслав Антонюк "Пам'ятай наше минуле - бо не буде майбутнього"Станіслав Антонюк "Пам'ятай наше минуле - бо не буде майбутнього"Станіслав Антонюк "Пам'ятай наше минуле - бо не буде майбутнього"Станіслав Антонюк "Пам'ятай наше минуле - бо не буде майбутнього"