• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » V Всеукраїнська трієнале художнього текстилю

V Всеукраїнська трієнале художнього текстилю

V Всеукраїнська трієнале художнього текстилю
28 жовтня - 13 листопада
З 28 жовтня по 13 листопада 2016 року у виставкових залах НСХУ проходитиме V Всеукраїнська трієнале художнього текстилю, організаторами якої є Міністерство культури України, Національна спілка художників України та секція декоративно-прикладного мистецтва КОНСХУ.

Довгий час український сучасний текстиль знаходився в тіні «великого» мистецтва. Художники мріяли про окремий проект. Відчуття великого потенціалу і бажання показати свої здобутки об’єднало ведучих художників України у створенні цього проекту.

І Всеукраїнська трієнале художнього текстилю відбулася в 2004 році і стала яскравою подією в культурному житті Києва та країни. Нарешті, мрія побачити в єдиному просторі текстильні твори з усієї України, здійснилася!

ІІ Всеукраїнська трієнале художнього текстилю відбулася в 2007 році під девізом «Художній текстиль – складова національно-культурного простору». У рамках текстильного проекту була проведена виставка талановитої молоді в галереї «Дім Миколи» (м. Київ).

ІІІ Всеукраїнська трієнале художнього текстилю відбулася в 2010 році під девізом «Відчуття часу. Ренесанс рукотворення». В основу проекту була закладена ідея повернення до основ візуального мистецтва – рукотворного втілення авторського задуму.

ІV Всеукраїнська трієнале художнього текстилю» відбулася в 2013 році під девізом «Арт-текстиль. Переживання простору». Виставка продемонструвала доцільність та вагому присутність арт-текстилю в сучасному мистецькому просторі та наповнення його живою енергією.

V Всеукраїнська трієнале художнього текстилю продовжує і розширює ідею попередніх проектів, пропонує художникам взяти участь та підтримати культуру сучасного українського текстилю.

«Арт-текстиль. З вірою в себе» - девіз V Всеукраїнської трієнале художнього текстилю. Ідея девізу цілком природня, адже для України останні три роки були великим випробуванням. Художники, гостро реагують на те, що відбувається в країні та світі. Вони відчувають природню потребу в діалозі з людством професійною образотворчою мовою.

Мета проведення V Всеукраїнської трієнале художнього текстилю - відкриття арт-простору для сучасного українського текстилю, як невід’ємноі складової актуального мистецтва.

За 15 років Всеукраїнська трієнале художнього текстилю об'єднала митців, які є дуже різними, кожен унікальний, кожен талановитий, кожен має свою творчу долю та пізнаваний характер. Сьогодні художній текстиль це гобелен (класичний та експериментальний), розпис на тканині, колаж, аплікація, печворк, вибійка, повсть, абакан, асамбляж, м'яка скульптура, ручний папір та різномаїтні авторські техніки і сучасні технології. У виставці бере участть понад 100 авторів з усієї України.