• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Czułość / Чутливість / Sensitivity

Czułość / Чутливість / Sensitivity

Czułość / Чутливість / Sensitivity
2 - 25 вересня
Незалежний проект, організований галереєю Czułość (Варшава), зосереджується на особливостях фотографічної мови та презентує різні шляхи її розвитку, застосування та спрямовування. Уникаючи приписів стосовно змісту і форми, він досліджує фотографію як інструмент для читання та маркування.

"Чутливість" об'єднує міжнародну групу художників, представлених галереєю, та художників з України, що звертаються до засобу фотографії. Виставка включає роботи Нампея Акакі (Японія), Йоганна Вінкельманна (Німеччина), Вови Воротньова (Україна), Дмитрія Вульффіуса (Україна), Степана Ганджі (Україна), Янека Замойскі (Польща), Юри Каневського (Україна), Вероніки Лавнічак (Польща), Станіслава Леґуса (Польща), Ігора Окунєва (Україна), Володимира Павлова (Україна), Крістіни Подобєд (Україна), Бао Тінґ (Китай), Діми Толкачова (Україна). Автономні естетичні програми учасників формують єдину експериментальну заяву "Чутливості".

Спільний знаменник для експонування цих авторів складають такі позиції як вуличний бекґраунд, незалежність від інституцій, практика низової організації культурного процесу. У презентованих роботах дійсність стає об’єктом уважного спостереження, і художник представляє її широкий естетичний спектр, що однаково визначається світлом, кутом та культурною інтерпретацією — а також фізичними рисами самої праці. Фотоапарат — це робот, машина, яка репродукує реальність об’єктивно, звільняючи автора від претензійності суб’єктивних тлумачень. За автором залишається вибір чинників, які конструюють сучасні візуальні коди.

Важливим складником проекту є звернення самоорганізованої ініціативи до Центрального будинку художника. Проведення в ньому "Чутливості" активує нові можливості наявних просторів для мистецтва та робить наголос на потребі переосмислення їх у невертикальному напрямку. 

Czułość — це заснована художниками галерея та культурна фундація зі структурою громадської організації, що діє у Варшаві з 2010 року. На сьогодні вона представила 25 персональних і 15 колективних виставок фотографії. Крім того, Czułość випустила 5 книг та організувала кілька десятків музичних заходів. Її діяльність включає кураторську співпрацю з Krakow Photomonth; першу ґрунтовну виставку самвидаву в Польщі "Publish yourself"; виставки представлених галереєю художників у Токіо, Будапешті, Цюриху, Мадриді, Відні; виставки художників з Китаю, Німеччини, України та Японії у Варшаві. У 2013 році Czułość отримала нагороду за найкращу презентацію на Viennafair The New Contemporary. Художники галереї беруть участь у виставках Музею сучасного мистецтва у Варшаві, фестивалі Photoespana, бієнале Fotonoviembre на Тенеріфе. Czułość розвиває власну програму видавництва книжок і музики. Зараз галерея працює над виставками в Токіо, Гонконгу, Шанхаї та Берліні.

http://czulosc.com/

  

Czułość / Чутливість / SensitivityCzułość / Чутливість / SensitivityCzułość / Чутливість / SensitivityCzułość / Чутливість / Sensitivity

 

 

 

 

куратор: Янек Замойскі
кураторська співпраця: Вова Воротньов, Зуза Кошута, Леся Прокопенко

афіша: Владислав Дмитрів

Проект фінансовано з фондів Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща