• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Галина Городнічева-Луцкевич, Галина Кириленко-Бараннікова, Надія Кірпенко та Марина Яценко - "Співрозмова"

Галина Городнічева-Луцкевич, Галина Кириленко-Бараннікова, Надія Кірпенко та Марина Яценко - "Співрозмова"

Галина Городнічева-Луцкевич, Галина Кириленко-Бараннікова, Надія Кірпенко та Марина Яценко - "Співрозмова"
26 лютого - 9 березня
Життя, побачене очима чотирьох зовсім несхожих мисткинь, своє відчуття світу, оспівування його краси і неповторності та залучення глядача як співавтора цього процесу лежить в основі концепції арт-проекту "Співрозмова".
 
Стихією Галини Городнічевої-Луцкевич є пейзаж і натюрморт. Вона - художник з яскравим колористичним даром та своєрідною стилістикою. Її роботам притаманні відчуття розкутості, дзвінкості та імпресії кольору. Як українська майстриня вона любить і гостро відчуває красу навколишнього світу, а особливо пишну "барокковість" рідної землі, та все, що родить і квітне на ній.
Художні мандри в різні землі, особливо у країни Середземномор’я, відобразились у циклі картин, які демонструють глядачу спорідненість європейських народів і культур.

Галина Кириленко-Бараннікова художник, який має постійне тяжіння до яскравих, сяючих фарб. Свої бажання і вміння вона майстерно втілює у створення надзвичайно виразних, підкреслено-декоративних картин. Художниця поетично, і разом з тим філософськи сприймає минуле, вдумливо вдивляється у сьогодення. Завдяки такому погляду на життя її творче висловлення та живописну манеру можна віднести до стилю умовного романтичного реалізму.Вона є тим з відомих українських художників, хто не розірвав дружніх стосунків з класичним малюнком, знанням перспективи, хто продовжує триматися роботи на пленері, вдосконалювати колорит, що завжди вважалося чи не найважливішим завданням класичного живопису.
Майстер з широким творчим діапазоном, на виставці «Співрозмова» представлена серіями картин: «Мій улюблений Київ», «Подорожі по Європі», «Старий Седнів», «Подорожі по Криму», серією натюрмортів «Пори року», і новою серією абстрактних робіт «Моя майстерня».

Надії Кірпенко притаманні вірність традиціям реалістичного мистецтва, вишуканість композиції, технічна досконалість робіт. Тематичний потенціал творчості художниці широкий: натюрморт, пейзаж, портрет. В її творах безпосередність переживань поєднана з глибоким образним втіленням, правдивістю, поетичністю.
Глибокий слід в житті і творчості художниці залишив Афганістан, де їй довелося перебувати у 1980-х роках разом з чоловіком. Там була створена серія робіт, присвячених життю афганського народу, яка експонувалася в Україні та за кордоном. Улюбленим місцем творчості Надії Кірпенко протягом багатьох років був Седнів на Чернігівщині, особлива атмосфера якого завжди надихала художницю.
Надія Кірпенко учасниця багатьох всеукраїнських та всесоюзних виставкок, її персональні виставки проходили в Кабулі (1983) та в Центрі імені Вудро Вільсона у Вашингтоні (2004).

Мало хто так знає і любить стародавній Київ як Марина Яценко. Місто для неї – то фантастичний скарб, якого розшукують все життя. Чудова техніка живопису, особливе колористичне бачення перетворюють будь-який непоказний куточок міста у справжню дорогоцінність.
Надзвичайний смак у комбінаціях фарб, делікатна трактовка кожної деталі, матеріальність фактури – характерні риси міських пейзажів Марини Яценко. Вдало знайдена тема (художниця багато років малює "старий Київ”) з часом перетворилась в цікаву серію, яка постійно збагачується досвідом і майстерністю.
Дати нове бачення нашого чудового міста, показати значимість його різноманітних сюжетів, заставити глядача співпереживати і полюбити навіть самі забуті і малопривабливі з першого погляду куточки – це все ознаки справжнього майстра.