• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Гелена Павленко "Моя Україна"

Гелена Павленко "Моя Україна"

Гелена Павленко "Моя Україна"
26 листопада - 6 грудня
До уваги глядачів буде запропоновано більше 40 живописних творів, створених у складні та трагічні дні Майдану, які вплинули на свідомість художниці, зачепили її почуття, думки та емоції. Доленосні події окреслили в її творчому шляху нові напрямки, які сьогодні повністю заполонили мисткиню. Майже щодня художниця спостерігала за подіями, які розгорталися прямо за вікнами її майстерні на Хрещатику. А ще невпинно і наполегливо, день за днем, незважаючи на внутрішній неспокій та вболівання, малювала «свою» Україну. Вона і тепер не може до кінця усвідомити чим це було – спробами втекти від гіркої реальності чи неусвідомленим бажанням вимолити у своїх живописах рідну землю, людей та майбутнє. 
Перед глядачем постає низка надзвичайно тонких та ліричних пейзажів та натюрмортів. В них немає випадковостей і промальована кожна гілочка та квітка. Фахівці звертають увагу на гіперреалістичну манеру, хоча в її творах, з огляду на пієтетне ставлення до кожної деталі та незначної, на перший погляд, дрібниці, набагато більше символізму.
Художниця зізнається, що ніколи в закордонних подорожах не малює. Її не надихають і не впадають в око прекрасні краєвиди та природа інших країн. Втім, повертаючись в Україну, Гелена Павленко не може відірвати погляду і зачарування від всього, що зустрічається на шляху. Нехай навіть це буде звичайна трава чи сухе листя.     
Твори Гелени Павленко експонувалися у багатьох країнах світу, у тому числі у США, Німеччині, Хорватії та Чехії. Вона – постійний учасник всеукраїнських та міжнародних  виставок. Її твори зберігаються в Національному музеї історії України та в численних приватних та корпоративних зібраннях світу.

Гелена Павленко "Моя Україна"

Гелена Павленко "Моя Україна"Гелена Павленко "Моя Україна"Гелена Павленко "Моя Україна"