• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Віталій Алікберов "Біля джерела"

Віталій Алікберов "Біля джерела"

Віталій Алікберов "Біля джерела"
29 жовтня - 8 листопада
Художній світ Алікберова - не тільки світ кольору і форми. У першу чергу це світ пульсуючої думки і музичнозвучного слова.
Віталій Алікберов - художник, поет, педагог. Розмірковуючи про його творчість можна сказати, що це не просто майстер, знайомий з традиціями класичного та з досягненнями сучасного живопису, - за своєю першою і початковою суттю він Мислитель, що воліє осягнути першоджерела світу.
 
Творчість Алікберова - особливий приклад відносин між філософією і мистецтвом, коли людина мисляча вибирає як засоби вираження своїх ідей не мову абстрактних понять, а живопис. У творчості Алікберова це відбувається настільки органічно, що виникає своєрідний феномен філософії без дискурсу, філософії спочатку втіленої в художніх полотнах.
Біблійний мудрий сюжет. Небесні перевтілення і казкові галявини. Водокрут, що нагадує про неминучий кінець світу, і зачудований старий дуб над сивою прірвою, огорнутою мінливим серпанком. Контрасти світла й тіні лише підкреслюють ніжність врівноваженого тону картини, а колористична гармонія будується за шкалою світлих кольорів. Рідкісне за красою пізнавання і вдосконалення світу. Цілісний і ясний притулок для душі…

Ще одним даром Віталія Мурсаловича - була здатність передавати свій світогляд та професійні навички своїм учням. Як викладач Одеського художнього училища ім. Грекова він залишався на висоті своєї художньої Творчості, творячи вже не тільки Образом, але й Словом, і виховав плеяду живописців, скульпторів і графіків, чиї роботи відомі далеко за межами України.
Експозиція дозволить простежити творчий шлях автора, починаючи з найперших його кроків у мистецтві.

  

Віталій Алікберов - Заслужений художник України, Лауреат премії імені Вернадського, член Національної спілки художників України.

Народився 2 вересня 1944 року у селі Цапівка, Вінницької області; батько-лезгин, мати – українка. Вчився у сільській школі. Малювати почав самоуком.

Фахову освіту здобув спочатку в Одеському художньому училищі імені Грекова, потім в Київському державному художньому інституті (зараз - Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури).

Більше 25 років викладав в Одеському художньому училищі імені Грекова.

З 1994 року працює російсько-українська культурно-просвітницька програма «Живопис Віталія Алікберова» за підтримки ГО «Інтелектуальний форум».

Твори Віталія Алікберова знаходяться в колекціях державних музеїв і галерей багатьох країн світу, в тому числі в Музеї Гуггенхайма в Нью Йорку.

Помер 2014 року в Одесі.

Віталій Алікберов "Біля джерела"Віталій Алікберов "Біля джерела"Віталій Алікберов "Біля джерела"