• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Події » ІІ Міжнародна трієнале «Мандрівна філософія»

ІІ Міжнародна трієнале «Мандрівна філософія»

Творча спілка «Кременчуцька міська організація Національної спілки художників України»
КП «Інститут розвитку Кременчука» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області
 
За підтримки:
Посольства України в Республіці Польща
Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області
Національної спілки художників України
Управління культури і туризму Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області
Благодійної організації «Благодійний фонд «Харків дім»
Онлайн галерея «Uart», ФРН
 
 
ІІ Міжнародна трієнале «Мандрівна філософія»
в рамках творчого проекту-конкурсу «АРТ-НОВА» - 2022

У 2022 році Україна відзначає 300-річчя від дня народження видатного українського мислителя, філософа, гуманіста, просвітителя, письменника, мовознавця та педагога Григорія Савича Сковороди, який проголосив свободу кожної людини найвищою цінністю.
Григорій Савич – перший і єдиний у світі філософ-мандрівник, який поєднав життя з вченням і постійним самовдосконаленням. Усім своїм життям він довів, що щастя людини не залежить від місця і часу, плоті і крові, не полягає у високому становищі, владі і багатстві.
У своєму світогляді Григорій Сковорода дотримувався морально-етичних засад вічної боротьби «добра» зі «злом». Під «злом» він розумів прагнення до збагачення, дармоїдство, корупцію. Протилежністю «злу» є «добро», яке символізує високі духовні інтереси людини. Отже філософське вчення українського мислителя об’єктивно було спрямоване на утвердження ідей гуманізму, добра і справедливості.
Дотримуючись позицій гуманізму, Григорій Сковорода відстоював єдність людини і природи. Шлях до людського щастя, на думку філософа, прокладається через самопізнання людини. Пізнати себе, за Сковородою, означає пізнати божественне в собі. Теорія самопізнання була пов'язана з ідеєю суспільно-корисної праці, яка полягала в утвердженні прав кожної людини на щастя відповідно до природних здібностей. На думку філософа, головною умовою покращення життя людей є поширення освіти, духовне визволення людини.
Враховуючи внесок у світову культуру, виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення, щодо відзначення 300-річчя філософа Григорія Сковороди у 2022 році.
2022 рік приніс українцям не лише реальний шанс ще більше зміцнити зв’язки з Європейським Союзом та запровадити демократичні цінності у суспільний світогляд, отримавши статус кандидата на членство в Європейському Союзі, а й, на жаль, жорстоку, неспровоковане вторгнення збройних сил Російської Федерації, що викликало гнів і обурення українців і рішучість відстоювати свободу і незалежність, здобуті протягом кількох сотень років визвольної боротьби. Тому вчення та погляди Сковороди актуальні як ніколи.
Протягом останніх чотирьох років ім’я та вчення Григорія Сковороди супроводжують виставки та конкурси, які проводить Кременчуцька міська організація НСХУ в рамках мистецького проекту «АРТ-НОВА».

ІІ Міжнародна трієнале «Мандрівна філософія» можливість продемонструвати в європейських містах-побратимах Кременчука твори переможців творчого проекту-конкурсу «АРТ-НОВА» - 2022. Тому протягом 2022 та 2023 років філософія кожного митця – учасника мандруватиме залами художніх галерей Європи.
Першим містом, яке буде приймати виставку, буде польське місто-побратим Бидгощ. В планах – міста Болгарії, Греції, Литви, Латвії, Німеччини, Північної Македонії, Франції.
Організацією творчого проекту-конкурсу «АРТ-НОВА» - 2022 опікується Творча спілка «Кременчуцька міська організація Національної спілки художників України».
Організацією виставки у місті Бидгощ опікуються КП «Інститут розвитку Кременчука» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та Творча спілка «Кременчуцька міська організація Національної спілки художників України» за підтримки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, Управління культури і туризму Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, Національної спілки художників України, Благодійної організації «Благодійний фонд «Харків дім».
Онлайн-розміщення творів займається Оксана Кемпф, власник онлайн галереї «Uart», Федеративна Республіка Німеччина на сторінці https://www.uart-gallery.com/uk
Кураторка виставки – Ольга Гриценко, голова Творчої спілки «Кременчуцька міська організація Національної спілки художників України».
 
Організаційні питання – Ольга Гриценко, тел.: +38 (097) 133-41-99
 
 
Проєкт-конкурс проходитиме у два  тури:

1.   Відбір учасників для участі у виставці в онлайн форматі – організаційний внесок – 300 грн.
Термін проведення  виставки в онлайн форматі -  з моменту подання заявки та сплати організаційного внеску.
Місце проведення: https://www.uart-gallery.com/uk  Відбір учасників трієнале проводить журі на підставі заявок, надісланих електронною поштою (форма заявки додається  в  Додатку 1. https://forms.gle/2xWg229gNPS6PHs46) Всі учасники отримають каталог з виставки у цифровому форматі. За додаткову плату можна отримати друкований примірник каталогу.

2.   Виставки робіт переможців та дипломантів у країнах Європейського Союзу не потребують оплати. Кожен учасник виставки отримає один екземпляр каталогу безкоштовно.
Про подальші дії та пакет документів для участі у виставках країн Європейського Союзу організаторами буде повідомлено додатково.
Заявки та фото надсилати до 30 листопада 2022 року на електронні адреси: 88artnova@gmail.com або artist.spilka@gmail.com.

До заявки окремими файлами додаються фото робіт у цифровому форматі JPG з розміром 3508×4961 px при dpi=300. Найменування кожного файлу (роботи) має містити: прізвище та ініціали художника, назву твору, рік виконання, матеріали, техніку виконання, розміри тощо. Найменування файлів (робіт) та назви робіт, наданих заявкою згідно з Додатком 1, повинні збігатися. Один автор може запропонувати до п’яти творів, створених за останні три роки. Інформацію про рішення журі автори отримають електронною поштою або мобільним телефоном. Відібрані для участі на виставці твори повинні бутипідписаними таповністю підготовленими до експонування.

Перед відправленням робіт кожен учасник зобов’язаний зробити організаційний внесок у розмірі 300 грн  на картковий рахунок: 5169330522420287 (Гриценко Ольга Миколаївна, корпоративна картка, ПриватБанк) або на банківський рахунок: Творча спілка «Кременчуцька міська організація Національної спілки художників України», код ЄДРПОУ 13960457,  Р/р UA643052990000026006021204309,  ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»,  МФО 305299.

Після переказу коштів на зазначений рахунок прохання надіслати копію квитанції про сплату організаційного внеску на Viber за номером: +38 (097) 133-41-99. Кошти підуть на організацію та реалізацію проєкту.