• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Події » VI Всеукраїнська трієнале текстилю

VI Всеукраїнська трієнале текстилю

Міністерство культури України
Національна спілка художників України
Дирекція виставок НСХУ
Київська організація Національної спілки художників України
Секція декоративно-прикладного мистецтва КОНСХУ

ШОСТА ВСЕУКРАЇНСЬКА ТРІЄНАЛЕ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТИЛЮ

З 28 жовтня по 14 листопада 2021 року у виставкових залах Центрального будинку художника (Київ, вул. Січових Стрільців, 1-5). Національна спілка художників України, Дирекція виставок НСХУ, секція декоративно-прикладного мистецтва КОНСХУ проводять VI Всеукраїнську трієнале художнього текстилю.

Девіз:   «Новітній текстиль ХХІ ст. В пошуках смислів»

Мета:   «Пошук нових смислів в сучасному мистецтві тканини як невід’ємної складової візуального мистецтва України ХХІ століття»

Критерії:   «Схильність до експерименту, оновлена мова текстилю, художня якість рукотворності»

КОНЦЕПЦІЯ
Від самого початку заснування організаторами і кураторами всеукраїнської трієнале художнього текстилю під егідою НСХУ в Києві (2004 р.) основним її завданням було визначено як пошук актуальних тенденцій, і на усіх п’яти трієнале журі віддавало перевагу творам концептуальним. Метою Шостої всеукраїнської трієнале є також пошук «нових смислів» в сучасному мистецтві тканини як невід’ємної складової візуального мистецтва України ХХІ століття, що передбачає опанування новітніх арт-практик, новаторських і можливо «революційно-бунтарських» напрямів в ньому.
Учасники Шостої трієнале мають презентувати сучасний художній текстиль як такий, що здатний і дозволяє комбінувати, конструювати, синтезувати художні образи та авторські уявлення в несподіваних зв’язках – через свободу самовираження і політ фантазії. Тому пропонуємо потенційним учасникам Шостої всеукраїнської трієнале налаштуватися на сміливе експериментаторство, на вивільнення від застарілих художньо-естетичних та композиційних штампів, на пошук нових образно-пластичних та технологічних рішень у  композиціях різної направленості: абстракції і фігуративу, творах на перетині  предметного й безпредметного світів, площинних й об’ємно-просторових рішеннях зокрема реді-мейд, асамбляж, інсталяція тощо, які сприяють ствердженню оновленої естетики в мистецтві тканини України.
Новаційний характер сучасного художнього текстилю України не виключає, а, навпаки, передбачає у творах, експонованих на трієнале, визначеність національно-культурної ідентичності митців: їхнє тяжіння до першооснов і джерел національної культури, декларування власної належності до певної національної духовної традиції, пошук образів-архетипів, «пошук предків», заглиблення у національну «архепам’ять».  Історично утворене, але вкрай осучаснене мистецтво тканини, має сприйматися в царині сучасного візуального мистецтва доби глобалізації міцним грунтом і основою для освячення та поширення в українському суспільстві ознак національно-культурної ідентичності.

Куратор VI Всеукраїнської трієнале, член секції ДПМ КОНСХУ Олена Куца-Чапенко

Автор концепції, член секції  мистецтвознавства і критики КОНСХУ Зоя Чегусова

Умови участі
У трієнале мають право брати участь професійні художники, які працюють в галузі художнього текстилю.

1. Учасники представляють 1-3 роботи, виконані протягом попередніх трьох років (площею від 1 м² до 5 м²) у техніках:
- гобелен;
- розпис по тканині;
- колаж, аплікація, печворк;
- вибійка;
- повсть;
- абакан;
- асамбляж;
- м'яка скульптура;
- ручний папір;
- художня вишивка;
- різноманітні авторські техніки;

2. Твори приймаються на конкурсній основі в придатному для експонування вигляді.

3. Кращі роботи будуть відзначені дипломами.

4. Обов'язковий організаційний внесок - 500 грн. Гроші здаються представнику оргкомітету.

Оргкомітет:  М.Базак, Н.Борисенко, Г.Дюговська, О.Куца-Чапенко, Н.Пікуш, Н.Шемякіна

Члени виставкому:  М.Базак, Н.Борисенко, І.Волощук, В.Ганкевич, Н.Гронська, Т.Кисельова, М.Кіщук, О.Куца-Чапенко, О.Левадний, О.Маріно, О.Парута-Вітрук, Н.Пікуш, З.Чегусова, Н.Шимін, А.Шнайдер

Дата проведення виставкому буде оголошена попередньо.

За додатковою інформацією звертатись:

ДВ НСХУ  (044) 272-05-35
Алла Кулинич - референт КО НСХУ  (044) 272-03-86
Олена Куца-Чапенко  (050) 205-09-95
Наталя Борисенко  (097) 242-55-08
Наталя Пікуш  (050) 356-09-88