• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » "Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників"

"Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників"

"Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників"
17 січня- 2 лютого
17 січня у виставкових залах Центрального будинку художника НСХУ відкрилася VІ всеукраїнська виставка мистецтва історичного жанру «Україна від Трипілля до сьгодення в образах сучасних художників», присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.
Цією виставкою Спілка розпочинає ряд заходів, що проходитимуть протягом року на відзначення ювілею національного Генія. Тому основний акцент зроблено на житті поета та осмисленні його творчості.
Уже в представленій на виставці майже в повному обсязі особистій шевченкіані Анатолія Куща – весь життєвий шлях Кобзаря: «Козачок Енгельгардта», «Мені тринадцятий минало», «Шевченко у Літньому саду», «Шевченко та Варвара Рєпніна. Велика любов», «Т.Шевченко і М.Чернишевський»..., а також осмислення величі Генія «Пророк».
Кожен митець по-своєму розкриває, здавалось би, всім відомі поезії, дає свою інтерпретацію, примушує знову і знову задуматись над їхньою глибиною. Дехто ж, як-от харківський художник Олег Омельченко, береться за передачу, здається, неможливого і алегоричними образами розкриває закладене в переспівах псалмів «Тарасове пророцтво». А Микола Стороженко в мозаїці «Світло з пітьми» одним цим образом передає всю суть Шевченка, його значення для України.
Хоч уже не одне покоління митців черпало натхнення з Шевченкової криниці, все ж глядач знайде на цій виставці твори, які підтверджують актуальність Поета для сьогодення, побачить і те, чого ще ніколи не відображали в образотворчому мистецтві. Знову зустрінеться з творчістю незабутніх наших сучасників, великих майстрів Валентина Задорожного, Веніаміна Кушніра, Віктора Полтавця, Володимира Федька. Поряд із творами класиків Василя Забашти, Людмили Семикіної, Галини Севрук, Віри Кулеби-Баринової, Володимира Прядки, Віктора Ковтуна, Феодосія Гуменюка, Олександра Івахненка та інших, побачить дипломні роботи випускників Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури і навіть зовсім юних студентів, відкриє нові імена в українському мистецтві. 
Виставка підкреслює значення постаті Шевченка для долі України в контексті всієї нашої історії – адже тут, як завжди, представлені твори, що розкривають і щасливі, і трагічні роки нашої державності та бездержавності на «нашій, не своїй землі» від найдавніших часів до сучасності.
Виставковим комітетом відібрано для експонування 196 творів 121 митця з усіх регіонів України, і тим експозиція ще цікавіша, бо в кожному краї відбувалися і відбуваються події, жили і живуть люди, які впливали і впливають на загальнонаціональну історію, які творять сьогоденну Україну, її майбутнє.

"Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників"


Б.Ткачик. «З домовини встане Україна…»