• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників

Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників

Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників
17 січня - 2 лютого

З 17 січня до 2 лютого 2020 року у виставкових залах Центрального будинку художників демонструється дев’ята бієнале мистецтва історичного жанру «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників».

Виставковим комітетом відібрано для експонування біля трьохсот творів митців з усіх регіонів України. І хоч задумувався проект для відродження історичної картини, все ж, як завжди, в ньому беруть активну участь скульптори, а останнім часом зі своїми актуальними творами і плакатисти.
Як і на попередніх виставках, глядач, пройшовши експозиційними залами, здійснить мандрівку в часі крізь кілька тисячоліть, крізь всі періоди історії України: трипільський, скіфський, давньоруський, козацький, зародження капіталізму, революції 1917-1921 рр., совєтський і, нарешті, відродження української державності в наш час.

Наскрізною темою виставки є духовність, яка спочатку проявлялась у язичницьких віруваннях наших предків, а з прийняттям Руссю християнства, все духовне життя зосередилось навколо Церкви. На жаль, свою духовну незалежність нам завжди доводилося захищати так само як і державну, бо без духовної незалежності не може бути й державної. Це добре розуміли й розуміють наші вороги. Тому так люто нищили і знову намагаються не допустити відродження, визнання у світі незалежності Православної церкви України.

Алегоричним уособленням нашого духовного протистояння ворогу може бути скульптура Анатолія Куща «Христос і антихрист». А його «Княгиня Ольга», «Володимир Хреститель», «Ярослав Мудрий», «Петро Могила» гідно представляють тих, хто проповідував, утверджував, захищав християнство в Русі-Україні.
Цю галерею продовжують образи митрополита Василя (Липківського) і патріарха Володимира (Романюка) роботи Леоніда Гопанчука, образ патріарха Філарета (Денисенка) створений Миколою Кутняховим, портрет митрополита Епіфанія (Думенка) написаний Олексієм Григоровим і портрет Блаженнішого Любомира (Гузара) роботи Богдана Ткачика. А Василь Корчинський спеціально до нашої виставки написав епічне полотно «Будівничі Українського Православ’я», присвячене наданню Томоса про незалежність Православної церкви України.

На виставці можна побачити твори класиків української образотворчості, що вже відійшли у засвіти: Івана-Валентина Задорожного, Миколи Стороженка, Веніаміна Кушніра, Олександра Івахненка, а також видатних майстрів сучасності Віри Баринової-Кулеби, Володимира Пасівенка, Феодосія Гуменюка...
Не перелічуватимемо і не виділятимемо митців середнього і молодшого поколінь, але ви будете приємно подивовані їхньою високою майстерністю, різноманіттям творчих пошуків і знахідок від реалізму до абстракціонізму. Але не зважаючи на формотворче різноманіття, усю експозицію об’єднує висока духовність представлених в ній творів.