• (044) 272-05-35
  • Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
Головна » Архів » Міф і реальність Ірини Проценко

Міф і реальність Ірини Проценко

Міф і реальність Ірини Проценко
20 - 30 травня
У картинах Ірини Проценко древня міфологічна тема співвідношень втілена у сучасному вимірі. Вона по-філософськи сприймає і реально з естетичним смаком, з романтичною чуттєвістю, де головною темою є неосяжна любов, передає психологічний стан людини незалежно від віку. Як і в житті, герої її творів перебувають у діалогах, запрошуючи глядача до співбесіди про вічні духовні цінності. В її картинах відчутні тепло любові і краси, роздуми, біль самотності, і водночас – іронія і гумор. У кожній роботі відчувається інтелігентність та висока культура. Жанрові полотна, портрет, рухливий світ дитини, в оточені природного середовища, з виваженою композицією, кольоровим лаконізмом, наповненим сонячним сяйвом – саме це виокремлює її живопис.
Ірина Проценко народилась у місті Пограничний Приморського краю. Закінчила Північно-Осетинське художнє училище у Владикавказі. З 1980-х років художниця живе і працює у Сумах. Член НСХУ з 1992 р. З 1986 активно бере участь у республіканських, регіональних та закордонних виставках. На її рахунку кілька десятків основних виставок, з яких 20 – персональних у різних містах України та за кордоном. Твори Ірини зберігаються у Сумському художньому, Путивльському краєзнавчому музеях, у приватних збірках України, Росії, США, Німеччини, Австралії, Словаччини та Чехії.
«Мистецтво відомої сумської мисткині Ірини Проценко – самостійне явище в багатому світі художніх образів і почуттів. Її полотна – своєрідний поетичний погляд на довколишній світ. Їх можна вписати у контекст вільного мистецтва кінця ХХ – початку ХХІ століть.
Міф і реальність Ірини Проценко…Твори Ірини Проценко – це її думки вголос, передані у яскравому живопису…
…Ірина звертається до міфологічних тем, асоціативно поєднуючи їх із сучасністю…  
Художниця намагається зупинити миттєвість у плинному потоці часу. Вона вигадує сюжети своїх картин, і в той же час вони є невід’ємною частиною її життя. Мисткиня наповнює їх духом сильної жінки, хоча в творах разом з тим відчувається вразливість, незахищеність людського існування…»
Надія Юрченко
Мистецтвознавець


 

«… Ірина Проценко належить до мистців нової естетичної спрямованості, має індивідуальний творчий почерк. Вона ставить за мету вирішення не тільки суто художніх, формальних завдань, але й намагається осягти проблему призначення людини на Землі. В її роботах гармонійно поєднується сила художнього мислення і витонченість жіночої натури, з її романтичністю й чутливістю. Композиція в неї здебільшого лаконічна, без зайвої деталізації, постаті чіткі, виразні, в реалістичному тлумаченні, наближені до глядача, тобто крупно планові. Романтичність образів посилюється плавністю ліній і грою світлотіней, контрастними кольорами, драпіруваннями…»
Олена Загаєцька
Мистецтвознавець

 


http://www.iraprotsenko.com/